Як захистити дітей від кору. Вбивчі міфи про вакцинацію

                

 

 

 

 

 

 

ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД КОРУ

 


 Безпека життя дітей — відповідальність батьків

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В УКРАЇНІ ТРИВАЄ

                   НАЙБІЛЬШИЙ СПАЛАХ КОРУ

                        ЗА ЧАСІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

 


2018 року майже  55 000  людей у різних регіонах України  захворіли на кір.

 

 

Унаслідок цього померли 16 людей, серед яких 12 дітей.

Головна причина — низьке охоплення щепленнями.

 

 

Найбільше хворіють на кір у тих областях, де рівень планової вакцинації найменший.

 

 

 

 

 

 

 

 

СЕРЕД ПОМЕРЛИХ — 8-МІСЯЧНЕ НЕМОВЛЯ!

 


 

Дитина ще не отримала першої дози вакцини. Її наразили на небезпеку безвідповідальні батьки та оточення, які не мали щеплення і стали джерелом поширення інфекції.

 

Нині у Львівській області близько 30 000 дітей до 18 років не мають необхідної кількості щеплень КПК. За статистикою цього спалаху (з 2017 р.), на 5 000 хворих маємо один летальний наслідок.

 

Кожна нещеплена дитина є мішенню захворювання, і кожен день її життя без щеплення лише підвищує ризик захворіти.

 

 

 

 

 

 

 

КІР: СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИЙ І ШВИДКИЙ


Кір— надзвичайно заразний, він дуже швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом.

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Заразитися можна всюди.

 

9 із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

 

Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист — вакцинація.

 

 

 

 

 

 

 

 

ДВІ ДОЗИ ВАКЦИНИ ЗАХИЩАЮТЬ ВІД КОРУ


 

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з українським Календарем щеплень, у 12 місяців роблять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від недуги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВАКЦИНА КПК:   БЕЗПЕЧНА ТА ЕФЕКТИВНА


Вакцина проти кору забезпечує тривалий захист від кору, паротиту і краснухи. В Україні застосовують дві вакцини, гарантовані державою: «Пріорикс»/Priorix, вироблена компанією Glaxosmithkline Biologicals S.A. (Бельгія), та «М-М-Р ІІ»/M-M-RII, вироблена компанією Merck & Co., Inc. (США).

 

Обидві вакцини — безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані ВООЗ, найавторитетнішою організацією світу в сфері охорони здоров’я.

 

Вакцини закуплені державою та надаються безкоштовно!

 

 

 

 

 

 

 

ВИ МОЖЕТЕ ЗАХИСТИТИ СВОЇХ ДІТЕЙ ВЖЕ ЗАРАЗ!


Дитині шість чи більше років, і вона не має жодного щеплення КПК? У такому разі треба зробити два щеплення з інтервалом, не меншим за один місяць.

 

Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень? У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.

 

Ви не впевнені у достовірності записів про щеплення вашої дитини? Зверніться до лікаря для щеплень або дайте згоду на вакцинацію у школі!

 

Фальшива довідка може спричинити смерть!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВБИВЧІ МІФИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ


 

 

МАЙБУТНЄ НАШИХ ДІТЕЙ У НАШИХ РУКАХ —

ЗРОБІТЬ ЩЕПЛЕННЯ,

ЗАХИСТІТЬ ЇХ ВІД СМЕРТЕЛЬНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

Щодо популяризації імунопрофілактики серед дітей

 

Найкращий шлях зниження захворюваності на інфекції, для яких існують засоби специфічної профілактики - це досягнення високого рівня популяційного імунітету завдяки використанню якісних вакцин...

На сьогодні інфекційні хвороби посідають одне з провідних місць серед захворюваності та смертності населення. Найкращий шлях зниження захворюваності на інфекції, для яких існують засоби специфічної профілактики - це досягнення високого рівня специфічного популяційного імунітету завдяки використанню високоякісних вакцин. Вакцини є препаратами, які отримують з ослаблених або інактивованих збудників інфекційних хвороб, а також з їх окремих фрагментів. Щорічно вакцини рятують життя 3 млн. дітей.


 Згідно з законодавством, профілактичні щеплення в Україні проводяться проти десяти керованих інфекцій: дифтерії, кашлюку, кору, епідемічного паротиту, краснухи, поліомієліту, правця, гепатиту В, інфекцій, спричинених Нaemophilus influenzae типу b, туберкульозу та сказу за епідпоказами, є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.

 В Україні Календар профілактичних щеплень переглядається в середньому раз в 4-5 років.

Сьогодні ми знову звертаємо увагу на підготовку та організацію важливого профілактичного і протиепідемічного заходу специфічного захисту населення від збудників інфекційних хвороб – імунопрофілактику. Проведення вакцинації населення є вкрай важливою на тлі підвищеної уваги української спільноти до негативних моментів, що можуть виникати при проведенні цих заходів, натомість позитивний ефект найоптимальнішого впливу на розвиток епідемічного процесу при імунокерованих інфекціях залишають поза увагою суспільства.

Ефективність вакцинації проти багатьох інфекцій доведена багаторічним світовим досвідом. Тріумфом вакцинації стала ерадикація натуральної віспи в усьому світі. На основі резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ВООЗ, прийнятої 1966 року, було розпрацьовано і здійснено заходи, що дозволили у 1980 році повідомити про глобальну ліквідацію натуральної віспи. Усі витрати на заходи, проведені під егідою ВООЗ з ліквідації натуральної віспи, окупилися протягом одного року після оголошення про її ліквідацію.

Із 130 млн. дітей, які народжуються щорічно на земній кулі, близько 12 млн. дітей помирають у віці від 1 тижня до 14 років. Близько 9 млн. дітей помирають від інфекційних захворювань, причому 3 млн. – від інфекцій, проти яких існують вакцини. За розрахунками, з допомогою нових вакцин, що розробляються, можна буде попередити загибель 8 млн. дітей у рік.

Для досягнення високої епідеміологічної та імунологічної ефективності, підвищення безпеки імунізації при створенні Календаря профілактичних щеплень обов'язково враховуються основні наукові погляди та досягнення у галузі імунопрофілактики: епідеміологічна значущість інфекційної хвороби; вікові особливості імунологічної реактивності дитини та наявність чинників ризику певних вікових груп; наявність та якість (безпечність та імуногенність) медичних імунобіологічних препаратів (МІБП); наукове обґрунтування схем застосування МІБП (доза, кратність введення, інтервал між дозами, можливість одночасного введення вакцини); протипоказання до щеплень; епідеміологічна, імунологічна та економічна ефективність щеплень.

До Календаря профілактичних щеплень передусім включають вакцини проти інфекцій, що мають епідеміологічну значущість, яка визначається ризиком зараження, рівнем і структурою захворюваності з урахуванням вікових, професійних та інших груп населення, тяжкістю клінічного перебігу, віддаленими наслідками перенесеного захворювання тощо. Крім цього, епідеміологічна значущість інфекційної хвороби залежить від соціально-економічних, клімато-географічних, санітарно-побутових умов, особливостей епідемічного процесу інфекції.

Одним із вирішальних чинників зниження захворюваності на керовані інфекції є високий відсоток охоплення населення щепленнями, що призводить до розвитку "колективного імунітету". У цьому випадку відбувається сповільнення передачі збудника захворювання від людини до людини і зменшення циркуляції патогену. Низька частка охоплення щепленнями проти деяких дитячих інфекцій не досягає такої мети. Циркуляція збудника не скорочується, а підвищення захворюваності зміщується у групи населення старшої вікової групи.

 

Пильність громадян - запорука безпеки

Як поводити себе при виявленні підозрілого предмета, при надходженні погрози по телефону  та під час терористичного акту Ви зможете прочитати у цій статті.

КІР АТАКУЄ

Kip - це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік у вигляді плям Філатова-Копліка.

Як можна заразитися кором

Вірус кору достатньо стійкий у навколишньому середовищі, при кімнатній температурі зберігається протягом декількох годин, поширюється при кашлі та чханні хворої людини. Кір належить до числа інфекцій з дуже легким крапельним механізмом передачі і масовою сприйнятливістю, тому рівень захворюваності знаходиться у прямій залежності від кількості неімунних (не щеплених) осіб. Інфекція дуже швидко поширюється, з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо. Інкубаційний період для кору (період від моменту зараження до появи перших ознак захворювання) складає 8-17 днів, максимальний - 21 день. Хворий на кір небезпечний для оточуючих в останні 1-2 дні інкубаційного періоду, в катаральному періоді та перші 4 дні висипу. Після перенесеного захворювання зберігається тривалий імунітет. Діти, які народились від перехворілих матерів, нечутливі до кору перші 4 - 6 місяців життя, оскільки протягом цього періоду у крові зберігаються материнські антитіла.

Симптоми кору

Хвороба розпочинається з незначного підвищення температури тіла, нежитю, першіння в горлі, покашлювання. На внутрішній поверхні щік біля корінних зубів з'являються утворення величиною з макове зерно, оточене червоною каймою, які мають назву плям Філатова-Коплика та мають діагностичне значення. Після, так званого «катарального періоду», через 3-4 дні з'являється характерна висипка (численні дрібні червонуваті цятки, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям), яка характеризується етапністю висипання: спочатку за вухами, на обличчі, шиї, потім розповсюджується на верхню частину тулуба та руки, і лише потім на ноги. Обличчя стає одутлим, сльозяться очі, продовжуються виділення з носа. Може хвилеподібно підвищуватись температура тіла - до 40,5 °С. Висипка тримається впродовж 3-4 днів, а потім зникає у тому ж порядку, у якому з'являлася, верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

Які ускладнення кору

У кожного третього хворого вищевказане захворювання викликає ускладнення: пневмонію, отит та інші бактеріальні інфекції, може погіршуватись слух, спостерігатися розумова відсталість. Хворі на кір особливо чутливі до стрептококової інфекції. Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт чи паненцефаліт. Дуже небезпечний кір для вагітних жінок, оскільки може спричинити викидень чи патологічні зміни у розвитку дитини.

 

Особливості епідемічного процесу при кору

Кору притаманна циклічність коли пік захворюваності повторюється через кожні 5-6 років. Циклічні підйоми захворюваності реєструвались у 2001, 2006 та 2012 pp. Так впродовж 2012 року у Львові було зареєстровано 990 випадків захворювання з інтенсивним показником 125,7 на 100 тис. населення. Для порівняння, у 2013-му було 73 випадки з інт.пок. 9,27; 2014-му - 20 з інт.пок.2,66; 2015-2016 роках захворюваність не реєструвалась. Впродовж 2017 року зареєстровано 28 випадків. А починаючи з січня 2018 року спостерігається стрімке наростання рівня захворюваності.

Також для даної інфекції характерна зимово-весняна сезонність, коли найвищий рівень захворюваності припадає на грудень-травень.

Кір відноситься до імунокерованих інфекцій, при яких рівень захворюваності залежить від кількості неімунних осіб. За рекомендаціями ВООЗ охоплення щепленнями має складати більше 95%, щоб забезпечити популяційний імунітет та наблизити ліквідацію хвороби. Аналіз захворюваності на кір за попередні роки показав, що більше 60% хворих не мали щеплення проти цієї інфекції.

Профілактика кору

Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. У нашій країні вакцинопрофілактика кору в плановому порядку почала проводитися з 1967-1968рр. З 1986 року запровадили ревакцинацію проти кору. Згідно діючого Календаря щеплень вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у шість років. Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення (1 місяць).

При виникненні осередку кору за місцем проживання чи в організованому колективі проводяться наступні протиепідемічні заходи: за контактними особами встановлюється медичне спостереження впродовж 21 дня; в організованих колективах забезпечують максимально можливу ізоляцію групи (класу) від іншого колективу на 21 день, забороняють приймання не щеплених осіб і осіб без довідки, про перенесене захворювання на кір на термін карантину. Протягом всього періоду спостереження щоденно у приміщеннях проводиться вологе прибирання з застосуванням деззасобів та часте провітрювання. Діти старші 1 року та дорослі особи, які не щеплені проти кору, не хворіли раніше на кір або не мають відомостей про щеплення за епідемічними показами підлягають щепленням проти кору протягом 72 годин з моменту контакту з хворим. Пасивну імунопрофілактику контактним особам проводять шляхом внутрішньом'язового введення імуноглобуліну нормального людини рідкого в перші 6 діб від моменту контакту в дозі відповідно до інструкції виробника при відсутності документального підтвердження про введення 2-х доз вакцини проти кору.

Помітним бути модно

        Ця стаття про дотримання правил дорожнього руху в осінньо-зимовий період (зокрема безпеки пішохода в темну пору доби); про важливість використання дітьми світловідбивачів (флікерів, стрічок, наліпок) на одязі, портфелях, взутті, велосипедах, тощо.

 

         У Правилах дорожнього руху у розділі 4. ОБОВ´ЯЗКИ І ПРАВА ПІШОХОДІВ чітко прописано: п. 4.4. «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світловідбиваючі елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху». Тому, кожен пішохід повинен вживати заходів безпеки, батьки повинні при виборі одягу школярам враховувати, що він буде рухатись темними вулицями, а восени та взимку темніє дуже рано! Традиційно зростає кількість ДТП. Це пов´язано зі скороченням світлового дня, погіршенням погодних умов та іншими об´єктивними причинами, яких не враховують водії. Дороги в Україні погано освітлюються, а пішоходи з настанням холодної погоди одягаються у темний одяг і зливаються на дорозі з темрявою.

 

        При русі в темний час доби по неосвітлених шляхах водій бачить тільки ту частину дороги, що освітлена фарами автомобіля. При цьому здатність очей до сприйняття світлових контрастів гірше, ніж при денному світлі. Особливо важко помітити на дорозі у вечірній та нічний час пішоходів.

 {pgslideshow id=79|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

       Існують браслети, виготовлені з м´якого пластику та  помітні у світлі фар автомобіля з відстані до 400 м. Носіння флайтера знижує ризик наїзду на пішохода, роллера чи велосипедиста.

 

      Ви знали, що 40% ДТП з травмами пішоходів і велосипедистів стається вночі?

 

     Світловідбивач для пішохода - атрибут особистої безпеки!

 

     Радимо батькам дітей у зимові дні одягати школярів у яскравий одяг, який здалека видно на дорозі, додаючи до нього декілька флікерів.

 

   І обов´язково нагадати дітям правила переходу дороги!