Як підготувати дитину до школи?

Поради психолога

Підготувати дитину до школи психологічно – ось головне завдання батьків. Психологічна готовність до навчання складається з багатьох компонентів. Перш за все, у дитини має бути бажання йти в школу, тобто, мовою психології – мотивація до навчання в школі. У неї має бути сформована соціальна позиція школяра. Дитина повинна вміти взаємодіяти з ровесниками в школі, виконувати вимоги вчителя, контролювати свою поведінку. Важливо, аби майбутній школяр був здоровим, загартованим і витривалим, інакше йому складно буде витримувати навантаження школи протягом року і навіть учбового дня в школі.

І, нарешті, після курсу підготовки до школи у нього має бути достатній розумовий розвиток, який є основою для успішного опанування шкільних знань, уміннями та навиками, а також для підтримки оптимального темпу інтелектуальної діяльності, щоб дитина встигла працювати разом з класом.

ЗРОСТАННЯ ДИТИНИ – це перш за все самовиховання батьків. Тому, щоб забезпечити вашій дитині гармонію в розвитку, ВАРТО ЗНАТИ:

• Якщо діти необхідні сім’ї, то сім’я ще більше необхідна дітям;
  • Якщо в сім’ї панує атмосфера любові – це дає дитині відчуття захищеності;
  • Свою дитину треба сприймати, цінувати такою, якою вона є;
  • Ви – найактивніший партнер в її іграх.

БУЛО БИ ДОБРЕ:

• Дати можливість дитині зробити те, що їй під силу;
  • Підтримати віру у власні можливості;
  • Відповідати на всі запитання дитини;
  • Розвивати здібності дитини.

РЕЦЕПТ БАТЬКІВСТВА:

«Берете добре ставлення, додаєте схвалення. Змішуєте це з певною кількістю любові і уваги. Потім додаєте обов’язки, приправлені проявом батьківської влади».