Урок-екскурсія до зоологічного музею

17 травня 2018 року вчитель біології Малявська Олена Іванівна та зберігач фондів зоологічного музею Романова Христина Йосипівна провели урок-екскурсію для учнів 7-В класу на тему: «Пристосування тварин до життя в різних умовах. Заповідні території України». Учні розпізнавали і називали рідкісні тварини свого регіону, наводили приклади пристосувань тварин до життя в різних умовах,  робили висновки про необхідність охорони тварин. Цікавий урок надовго запам’ятається учням нашої школи.

Зоологічний музейімені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка є одним із найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований у 1784 році, як Кабінет натуральної історії. Після приходу до Львівського університету польського біолога, лікаря, професора Бенедикта Дибовського (1833-1930) музей став зоологічним.
         На сьогодні у музеї понад 170 тисяч одиниць зберігання, з яких біля 10 тисяч формують експозицію. Цікаво, що у музеї зберігаються понад 130 типових зразків тварин –  тих, які вперше були виявлені й описані для науки. Вони походять з України, Польщі, Бразилії, Індії, Мексики, Австралії, Східної та Центральної Африки, країн Центральної Європи.

11 лютого 2004 року до реєстру об’єктів, що становлять   національне надбання, було внесено «Наукові фонди та музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка». А 27 грудня 2012 року за значний внесок у розвиток українського музейництва музею присвоєно звання “Народний музей”.